Aktuálne správy Späť na správy
TREBIŠOV: Ondava pretrhla hrádzu, na miesto pricestoval Kaliňák
Tuesday 18 May 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Trebišov 18. mája (TASR) - Rieka Ondava pretrhla pri Trebišove hrádzu a všetky úsilie záchranárov sa v súčasnosti maximálne sústreďuje nato, aby sa minimalizovali škody.
Pre TASR to dnes povedal minister vnútra SR Robert Kaliňák, ktorý na miesto pricestoval dnes v nočných hodinách. Ako uviedol k pretrhnutiu došlo pár kilometrov od mestských častí Trebišova, konkrétne pri prečerpávacej stanici Július pod mestom. "V tejto chvíli sa pripravujú ďalšie hrádze pre prípad, žeby sa rozvodnená voda z polí z medzihrádzového priestoru medzi Ondavou a Trnávkou priblížila k trebišovskej mestskej časti Paričov," povedal ďalej šéf rezortu vnútra.
Ako objasnil na mieste zasahujú desiatky príslušníkov hasičských zborov a príslušníkov armády SR. Situáciu v súčasnosti monitoruje vrtuľník armády SR.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona