Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Francúzsko: Filmový festival v Cannes otvoria dnes filmom Robin Hood

img

Cannes 12. mája (TASR) - Medzinárodný filmový festival v Cannes odštartuje dnes filmom Ridleyho Scotta Robin Hood v hlavnej úlohe s Russellom Crowom.

Na tohtoročnom 63. ročníku festivalu je citeľne menej nominácií a len niekoľko mien domácich hercov a režisérov. Kľúčovými menami sú medzi 19 súťažnými filmami o Zlatú Palmu režiséri Alejander González Iňárritu, Ken Loach a Abbas Kiarostami, ako aj Japonec Takeši Kitana. Pred premiérou filmu Robin Hood sa pred miestom premietania zišli fanúšikovia v snahe uvidieť kráčať po červenom koberci hlavných protagonistov snímky Crowa a Cate Blanchett.

Do kategórie mimosúťažných filmov patrí aj snímka Wall Street: Money Never Sleeps s Michaelom Douglasom a Oliverom Stonom a film Woodyho Allena You Will Meet a Tall Dark Stranger s Naomi Wattsovou, Antoniom Banderasom, Anthonym Hopkinsom a Freidou Pinto.

Na festivale sa predstaví výnimočne len jeden hollywoodsky film - režiséra Douga Limana "Fair Game". V minulosti súťažilo aspoň päť amerických filmov.

Predsedom poroty je americký režisér Tim Burton. Jej ďalšími členmi sú britská herečka Kate Beckinsale, Portoričan Benicio del Toro a indický režisér Shekhar Kapur.

Predstaví sa aj film Biutiful od mexického režiséra Gonzáleza Iňárritu. Dej sa odohráva v Barcelone, kde španielsky fešák Javier Bardem ako otec bojuje za ochranu svojich detí. Zastúpenie bude mať aj ázijský kontinent - dvoma juhokórejským snímkami a jedným čínskym, japonským a thajským filmom. Festival potrvá do 23. mája.

Informovala agentúra AP.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt