Aktuálne správy Späť na správy
Futbal-MS-žreb: Oslavy v Kapskom Meste, domáci sú optimisti
Saturday 05 December 2009 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Kapské Mesto 5. decembra (TASR) - Tisícky futbalových fanúšikov po žrebe základných skupín MS 2010 oslavovali v uliciach Kapského Mesta, hoci usporiadateľská krajina dostala mimoriadne silných súperov.
JAR si 11. júna 2010 v úvodnom dueli šampionátu zahrá s Mexikom a v ďalších dueloch A-skupiny narazí na bývalých majstrov sveta z Uruguaja a Francúzska. Časť Juhoafričanov sa síce zmierila so skorým vypadnutím, no slávnostnú atmosféru v Kapskom meste to nenarušilo. "Juhoafričania sú optimisti. Veríme," povedal Vuyani Kwinana. "Afrika na týchto MS zažiari. V prvom zápase vyhráme nad Mexikom." Niektorí fanúšikovia oslavujúci už od poludnia sedeli vyčerpane na chodníkoch, pričom sa nocou niesol aj zvuk vuvuziel.
Fanúšikovia sledovali žreb, ktorý uvádzala Charlize Theronová, na veľkoplošných obrazovkách. Ceremoniál, po ktorom v 32 krajinách spoznali svojich súperov na šampionáte, sledovalo 250 miliónov divákov v 200 krajinách. "Po prvý raz som v JAR a cítim sa tu dobre," skonštatoval 31-ročný Mníchovčan Thomas Beltlwieser. "Užili sme si to tu a stretli sme sa s ľuďmi z celého sveta. Miestni obyvatelia sú priateľskí a cítili sme sa bezpečne."
Informovala agentúra Reuters.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona