Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Olympijské: Ohlasy na úmrtie bývalého prezidenta MOV J. A. Samarancha

Hamburg 21. apríla (TASR) - Bezprostredne po smrti bývalého prezidenta MOV Juana Antonia Samarancha priniesli zahraničné médiá reakcie popredných osobností svetového športu. Ako prví sa vyjadrili súčasný prezident MOV Jacques Rogge a viceprezident Thomas Bach.

Jacques Rogge, prezident MOV: "Nenachádzam slová, aby som mohol vyjadriť žiaľ celej olympijskej rodiny. Osobne ma hlboko zasiahlo úmrtie človeka, ktorý sformoval olympijské hry novoveku. Samaranch bol architektom silného a jednotného olympijského pohybu. Jeho veľkosti a ohromnej erudícii môžem iba vzdať hold. Stratili sme veľkého muža, mentora a priateľa, ktorý svoj dlhý a plodný život zasvätil olympijskej myšlienke."

Thomas Bach, viceprezident MOV: "Juan Antonio Samaranch bol vyše dve desaťročia významnou vedúcou osobnosťou svetového športu. Vedenie v olympijskom hnutí prevzal v pravý čas, v období, keď mu hrozil kolaps. Juan Antonio Samaranch ho potom výrazne zmodernizoval a viedol k výšinám. Zaslúžil sa veľkou mierou o to, že olympijské hry sa stali globálnou udalosťou, na ktorej sa mohli zúčastňovať športovci zo všetkých 205 členských krajín MOV.

Informovala agentúra dpa.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt