Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Tlač: Čína nepovolila Dylanovi koncertovať v Pekingu a Šanghaji

img

Hongkong 4. apríla (TASR) - Žijúca legenda hudobnej scény Bob Dylan, na ktorú sa v blízkej budúcnosti môže tešiť aj publikum v Bratislave, bola nútená odriecť viaceré plánované koncerty v Ázii. Príčinou je podľa informácie nedeľníka The Sunday Morning Post odmietnutie čínskych úradov povoliť mu koncerty na území Čínskej ľudovej republiky.

Po japonskom turné plánoval Dylan podľa spomínaného periodika koncerty v Pekingu a Šanghaji v polovici apríla. To mu však tamojšie úrady nepovolili.

Bob Dylan sa preto rozhodol zrušiť aj viacero iných koncertov v regióne.

Predstaviteľ príslušnej promočnej spoločnosti Jeffrey Wu uviedol, že práve príležitosť koncertovať v Číne predstavovala pre Dylana hlavnú atrakciu. Zvyšok odriekol, keď to nevyšlo, dodal.

Podľa jeho slov čínske ministerstvo kultúry postupuje pri povoľovaní koncertov zahraničných umelcov v krajine ešte zdržanlivejšie odvtedy, čo islandská speváčka Björk pri koncerte v Šanghaji pred dvoma rokmi zvolala "Tibet! Tibet!".

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt