Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Taliansko: Uvoľnený ventil spôsobil únik čpavku, jeden mŕtvy a ďalší zranení

Rím 3. apríla (TASR) - Za únik čpavku v talianskej uhoľnej elektrárni zaplatil dnes jeden robotník životom, najmenej troch ďalších previezli so symptómami ťažkej otravy do nemocnice.

Informovali o tom talianske médiá s odvolaním sa na miestne policajné zdroje.

K nehode došlo v poludňajších hodinách v závode koncernu ENEL v Civitavecchii, asi 70 km severne od Ríma. Piati talianski robotníci tam v 15-metrovej výške pracovali na vysokotlakovom vedení, cez ktoré prúdi voda a čpavok pre chladiace účely v elektrárni.

Uvoľnený ventil tu zrejme spôsobil únik chemikálie, ktorá naplno zasiahla robotníkov. Jeden z nich vo veku 34 rokov prišiel o život v dôsledku tlakovej vlny a vdýchnutia jedovatej látky, jeho priotrávených kolegov previezli do nemocnice.

Alarmovaní požiarnici ďalšiemu úniku čpavku zabránili.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt