Aktuálne správy Späť na správy
KULTÚRA: Barabáš získal v Bansku ďalšie ocenenie za film Siedma Hora
Monday 30 November 2009 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Bratislava 30. novembra (TASR) - Slovenský dokumentarista Pavol Barabáš obohatil svoju bohatú zbierku úspechov o ďalšiu cenu. Za film Carstensz - Siedma Hora, ktorý zachytáva stret dvoch rozličných kultúr pri výstupe na najvyššiu horu Novej Guinei, ho ocenili na 9. ročníku Medzinárodného horského filmového festivalu v bulharskej mekke horských športov v Bansku.
Hlavnú cenu si odniesol francúzsky film Berhault režisérskej dvojice Gilles Chappaz a Raphael Lassabliere.
Festival ponúkol prehliadku výnimočných dokumentárnych diel z 27 krajín sveta, stretnutia s prominentnými svetovými speleológmi, dobrodruhmi a osobnosťami alpinizmu a umeleckých expozícií z oblasti fotografie, maliarstva a sochárstva.
Medzinárodná porota festivalu udelila v nedeľu 29. novembra celkovo šesť štatutárnych cien filmom, ktoré vybrala z konkurencie 114 snímok. Barabáš získal Cenu za horolezectvo, dobrodružstvo a objavovanie.
TASR o tom informovala Hana Vítková z K2 studio, s. r. o.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona