Aktuálne správy Späť na správy
Voľby MR: Kandidát Fideszu havaroval, naháňal osoby lepiace hanlivé plagáty
Wednesday 24 March 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Budapešť 24. marca (TASR) – Nemenovaný kandidát na poslanca parlamentu za Maďarský občiansky zväz-Fidesz a Kresťanskodemokratické ľudové hnutie (Fidesz-KDNP) dnes nadránom prenasledoval pri maďarskej obci Iszkaszentgyörgy autom osoby rozširujúce hanlivé letáky. Naháňačka sa severozápadne od Székesfehérváru skončila haváriou troch osobných áut.
Podľa informácií maďarskej tlačovej agentúry MTI auto poslanca sa v zákrute zrazilo s prenasledovaným vozidlom, do ktorých potom narazilo ďalšie auto. Poslanecký kandidát sa v záujme vyšetrenia havárie na mieste vzdal prislúchajúcej imunity.
Hovorca veliteľstva polície župy Fejér uviedol, že okolnosti nehody, pri ktorej nebol nikto zranený, vyšetrujú spolu s expertmi.
Polícia nezistila alkohol ani u jedného z vodičov.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona