Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Rakúsko: Dvaja zlodeji zo Slovenska havarovali pri úteku pred políciou

Bruck an der Leitha/Fischamend 10. marca (TASR) - Dvaja Slováci vo veku 23 a 34 rokov, ktorých zaregistrovali pri krádeži v supermarkete v Hainburgu neďaleko Bratislavy, havarovali na úteku v utorok predpoludním, keď sa ich automobil na komunikácii B9 zrazil s iným vozidlom. Informovala o tom dnes agentúra APA s odvolaním sa na policajné zdroje.

Ani zrážka, pri ktorej došlo k materiálnym škodám, oboch mužov nezastavila. Dvojica ušla z miesta nehody. Polícia ich zastavila až vo Fischamende, v okrese Viedeň-vidiek. Oboch prepravili do justičného zariadenia v Korneuburgu.

Práve vo Fischamende došlo v utorok aj k zadržaniu ďalšej trojice zlodejov a to rumunských občanov vo veku 19, 20 a 25 rokov. Rakúski policajti našli u nich pri rutinnej kontrole potraviny a kozmetické prípravy, ku ktorých krádežiam z viacerých obchodných prevádzok sa trojica následne priznala. Dvoch z nich rakúske orgány zadržali, tretieho stíhajú na slobode, po ich komplicovi sa ešte pátra.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt