Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Fínsko: Najväčšiu zoo uzavreli kvôli úteku rosomáka

Helsinki 8. marca (TASR) - Najväčšiu fínsku zoologickú záhradu na ostrove Korkeasaari uzavreli, pretože z nej ušiel rosomák severský. Informovala dnes o tom tlačová agentúra APA.

Ostrov so zoo je súčasťou hlavného mesta Helsinki. Ošetrovatelia sa však domnievajú, že silná kunovitá šelma nie je pre ľudí nebezpečná. Trinásťročný rosomák vekom zoslabol a je relatívne v zlom stave.

Zviera sa narodilo i vyrástlo v zajatí, preto sa predpokladá, že je ešte stále v blízkosti zoo. Vo voľnej prírode zrejme dlho neprežije. Vedenie zoo vyzvalo ľudí, aby náhodné pozorovanie rosomáka nahlásili.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt