Aktuálne správy Späť na správy
Brazília: Výletnú loď dali do karantény, stovky cestujúcich sa priotrávili
Thursday 04 March 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Sao Paulo 4. marca (TASR) - Na medzinárodnú výletnú loď uvalili dnes karanténu na juhovýchode Brazílie po tom, ako stovky cestujúcich zvracali a mali hnačku. Oznámili to tamojšie zdravotnícke zdroje.
Najmenej 310 osôb sa priotrávilo jedlom na palube lode Vision of the Seas. Prvý prípad odhalili v stredu, pričom všetkých 1987 cestujúcich a 765 členov posádky muselo ostať na lodi v prístave v Buzios v blízkosti Ria de Janeiro.
Spoločnosť Royal Caribbean vo vyhlásení uviedla, že loď je v karanténe po tom, ako niektorí cestujúci dostali "žalúdočné problémy". Lekári zozbierali vzorky krvi a moču a preverujú potraviny, aby zistili príčinu otravy.
Loď vyplávala v pondelok z prístavu Santos na štvordňovú plavbu. Väčšina pacientov sa už zotavuje.
V januári minulého roka sa nakazili jedlom stovky cestujúcich na švajčiarskej výletnej lodi.
Zdroj: AP
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona