Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

MÉDIÁ: Študentská online televízia oslavuje prvé narodeniny

Bratislava 22. februára (TASR) - Prvá online študentská televízia mc2 má za sebou rok vysielania. TASR o tom informoval Peter Telek, riaditeľ multimediálneho centra mc2.

Pred pol rokom (2009) prešla televízia z beta-prevádzky do ostrého režimu vysielania, zmenil sa web televízie, pribudlo prepojenie na siete Facebook a Twitter a pripravujú sa samostatné webové stránky pre jednotlivé relácie, informoval Telek. V uplynulom semestri mc2 podľa jeho slov úspešne zrealizovala živé prenosy vrátane medzikontinentálnych z konferencií a v najbližšom období plánuje zaradenie live technológie prenosov do vysielania. TV mc2 zároveň zostáva jedinou online televíziou, ktorá vysiela v HD kvalite.

"Tešia nás pozitívne ohlasy od divákov, mc2 sa im páči nielen po technologickej, ale aj obsahovej stránke. Rok vysielania vnímame ako úspešný, nepremárnili sme ho a za krátky čas sme sa prebojovali na mediálny trh," zhodnotil rok vysielania televízie Telek.

Online televízia mc2 vysiela zo štúdií na internátoch Mladosť v Mlynskej doline od 23. februára 2009. Na príprave a tvorbe vysielania sa v súčasnosti podieľa viac ako 50 vysokoškolských študentov. Cieľovou skupinou televízie sú mladí ľudia vo veku 18 až 26 rokov, aktívni používatelia internetu a všetci "mladí duchom", dodal Telek.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt