Aktuálne správy Späť na správy
POČASIE: Na Slovensku padali 50-ročné teplotné rekordy
Wednesday 25 November 2009 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Bratislava 25. novembra (TASR) - Mimoriadne teplé počasie dnes na Slovensku lámalo vyše 50-ročné teplotné rekordy. "Rekordy padali najmä v západnej časti územia," uviedla Jana Čerbová zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ). Podľa jej slov meteorológovia dnes zaznamenali teplotné rekordy na bratislavskom letisku, kde namerali 16,4 stupňa Celzia, v Hurbanove 16,5 stupňa Celzia, v Piešťanoch sa oteplilo na 15,9 stupňa Celzia, v Nitre a v Lučenci zaznamenali 16,1 stupňa Celzia a na Sliači 14,7 stupňa. Čerbová uviedla, že na Katarínu sme takéto vysoké hodnoty v spomenutých mestách nemali od roku 1951.
Dôvodom teplého počasia bol teplý front, ktorý prechádzal cez naše územie. Podľa SHMÚ môžeme aj v ďalších dňoch počítať na túto ročnú dobu s netypicky teplým charakterom počasia, len v nížinách pribudnú ranné a dopoludňajšie hmly.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona