Aktuálne správy Späť na správy
Chelemendik: Slovenskí politici sa sporia, kto z nich viac a kto menej nakradol
Monday 15 February 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Moskva 15. februára (TASR) - V krajinách strednej a východnej Európy sa "politické elity" navzájom verejne nazývajú "zlodejmi" a "korupčníkmi". Dôsledkom nekonečných vzájomných nadávok a pod vplyvom západných médií dozrieva hnev ľudu. Také procesy prebiehajú v Maďarsku, v Poľsku, v pobaltských štátoch, Bulharsku, Rumunsku, na Ukrajine i v Moldavsku. Podstata celého procesu sa však dá najlepšie ukázať na príklade Slovenska, kde sa 12. júna 2010 majú uskutočniť voľby do parlamentu, napísal poslanec NR SR Sergej Chelemendik pre víkendové číslo ruských novín Pravda.ru.
Slovenskí politici sa sporia, kto z nich viac a kto menej nakradol. Mnohí sa podobajú na vodičov "fekálnych cisternových vozidiel", ktorí ich obsah privážajú k domu oponenta a vylievajú pred jeho dom. Dopredu privedú na miesto dôležitej politickej udalosti hordu novinárov s kamerami. Na radosť celej dediny, píše autor článku. Ako ďalej konštatuje, "niektorí idú ešte ďalej a cisterny so špinou privezú k budove parlamentu, kde sa pre to veľmi ťažko dýcha". "Čo robiť, tak v súčasnosti rozvoniava na Slovensku demokratický proces. A rozváňa čoraz silnejšie," píše Chelemendik.
Až 70 percent obsahu "nezávislých" slovenských médií sa venuje "zlodejstvu" politikov, pričom "nepodplatiteľní" novinári zaujali pozície sudcov, uvádza Chelemendik. Slovenské médiá podľa neho 24-hodín denne pečiatkujú "zlodejov politikov" a podobný obraz je aj v susedných bývalých socialistických štátoch.
Uplynulo 20 rokov slobody a demokracie, na výsledky slobody a otvoreného oblievania sa politikov špinou s rastúcim podráždením pozerajú "mladí Európania oslobodení od jarma totality", napísal poslanec. "Uvažovali, túžili a nádejali sa, že ich pozvali do kráľovstva slobody a blahobytu. Avšak Česi ani Slováci ešte stále nedosiahli priemer životnej úrovne z čias socializmu".
Hlavný zmysel toho, čo sa stalo s Čechmi a Slovákmi za uplynulých 20 rokov, podľa Chelemendika ľahko a nesporne vysvetľujú jednoduché čísla: 91 percent zisku slovenskej ekonomiky vytvárajú zahraničné, najmä nadnárodné korporácie. Patrí im 97-percentný podiel exportu slovenskej ekonomiky. "Ostatné odrobinky predstavuje produkcia domáceho biznisu. Podobný obraz možno pozorovať v Maďarsku, Poľsku a pobaltských krajinách".
"Niet nijakej slovenskej ekonomiky. Za socializmu existovala, pričom celkom dobrá, ale niet jej. Ministerstvo hospodárstva existuje, ale ekonomika nie. Slováci sa stali lacnými nájomnými pracovníkmi zatiaľ vo svojej krajine. Pracovníkmi, o ktorých je záujem," uvádza autor.
www.pravda.ru
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona