Aktuálne správy Späť na správy
USA: Exprezident Clinton opustil nemocnicu po úspešnom zákroku na srdci
Friday 12 February 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
New York 12. februára (TASR) - Bývalého prezidenta USA Billa Clintona prepustili dnes z nemocnice v New Yorku po úspešnom zákroku, pri ktorom mu lekári roztvorili zablokovanú tepnu v srdci.
Clinton (63) vyhľadal lekársku pomoc po tom, čo pocítil bolesti na hrudi.
Americkému exprezidentovi v roku 2004 voperovali štvornásobný bypass na uvoľnenie štyroch zablokovaných tepien a najnovší zákrok nasledoval po jeho dvoch cestách na Haiti.
Clinton opustil Columbijskú presbyteriánsku nemocnicu vo vlastnom vozidle.
Exprezidentov poradca Douglas Band uviedol, že Billa Clintona prijali do nemocnice, kde mu zaviedli dva stenty do jednej z jeho koronárnych tepien. Stent sa zavádza na to, aby sa ním roztiahla zúženina v tepne.
Podľa kardiológa Allana Schwartza nič nenasvedčuje tomu, že Clinton utrpel infarkt alebo nejaké iné poškodenie srdca. Podľa neho by sa exprezident mohol vrátiť do práce v pondelok 15. februára.
Clintonova manželka a ministerka zahraničných vecí USA Hillary odložila dnešný odchod na služobnú cestu do Kataru a Saudskej Arábie na sobotu.
Demokrat Bill Clinton bol prezidentom USA v rokoch 1993-2001.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona