Aktuálne správy Späť na správy
Futbal: Eto'ovi návrat "domov" nevyšiel
Wednesday 25 November 2009 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Barcelona 25. novembra (TASR) - Kamerunskému futbalistovi Samuelovi Eto'ovi v utorok nevyšiel návrat na Štadión Nou Camp jeho bývalého klubu FC Barcelona podľa predstáv.
V súčasnosti útočník Interu Miláno mal v priebehu celého stretnutia Ligy majstrov málo dotykov s loptou a ešte menej šancí. Domáci už v úvodnej polhodine vsietili dva góly a tento výsledok udržali až do záverečného hvizdu rozhodcu.
Eto'oa, ktorý bol päť sezón kľúčovou postavou barcelonského útoku, privítalo 90-tisíc fanúšikov "Blaugranas" pred začiatkom stretnutia búrlivým aplauzom. Dvadsaťosemročný futbalista opustil katalánsky veľkoklub v rámci výmeny so Zlatanom Ibrahimovičom.
Barcelona sa po utorňajšom víťazstve usadila s ôsmimi bodmi na čele F-Skupiny s dvojbodovým náskokom pred Interom a Rubinom Kazaň. V hre o postup do ďalšej fázy zostáva pred posledným kolom v skupine aj 5-bodové Dynamo Kyjev.
"Som presvedčený, že napriek prehre postúpime ďalej a dúfam, že vo finále sa stretne práve Inter s Barcelonou," povedal Eto'o pre španielsku televíziu.
Kamerunčan pomohol Barcelone počas piatich sezón získať osem významných trofejí, vrátane historického treble (víťazstvo v španielskej lige, pohári a Lige majstrov) v minulom ročníku.
"Byť na Nou Campe v šatni hostí bol pre mňa zvláštny pocit. Všetkým fanúšikom Barcelony však z celého srdca ďakujem za vrúcne privítanie," dodal Eto'o.
Informovala agentúra AP.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona