Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Atletika: Suspendovaná Coxová odmieta doping

Raleigh 2. februára (TASR) - Čerstvo suspendovaná americká olympijská víťazka Crystal Coxová sa rázne ohradila voči obvineniam z dopingu a odmietla, že by užívala látky na umelé zvýšenie výkonnosti. Šprintérka a členka štafety však zároveň priznala, že voči trestu nemá šancu.

"Môžem tu sedieť a rozprávať, že som nevinná a že som nikdy neužívala steroidy. Dokázať svoju nevinu však bolo bez peňazí a iných zdrojov ťažké proti takému goliášovi ako je americká antidopingová agentúra (USADA)," uviedla víťazka v štafete 4x400 metrov na OH 2004 v Aténach, ktorá dostal až štvorročný trest.

USADA okrem toho anulovala Coxovej výsledky od roku 2001, pretože mala v období od 2001 do 2004 užívať anaboliká. "Bojovala som tak dlho, ako sa len dalo a so slzami som podpísala vlastnú sankciu, vo svojom srdci som však vedela, že som čistá," uviedla zronená Coxová s dodatkom, že ak by sankciu nepodpísala, znamenalo by to doživotný zákaz a ten "by ma poškodil viac ako verejné odsúdenie, ktorého sa mi teraz dostáva."

Coxovej okrem toho hrozí, že príde aj o zlatú medailu z OH 2004. Ak by Medzinárodný olympijský výbor (MOV) k tomuto kroku pristúpil, znamenalo by to odobratie medailí aj ostatným členkám štafetového tímu. MOV, ktorá sa Coxovej prípadom zaoberá, v takýchto prípadoch totiž vždy odoberie víťazstvo celému družstvu. Informovala agentúra Reuters.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt