Aktuálne správy Späť na správy
ČR: Sudca nechal zatknúť podnikateľa Tareka Becharu
Friday 29 January 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Praha/České Budějovice 29. januára (TASR) – Podnikateľa libanonského pôvodu so slovenským pasom Tareka Becharu dnes pred súdom v Českých Budějoviciach na príkaz sudcu zadržala česká polícia. Bechara bol v decembri za finančné podvody odsúdený na šesť rokov odňatia slobody. Informovala o tom česká tlačová agentúra Mediafax.
Tarek Bechara bol v minulosti v Česku podozrivý, že v roku 2002 patril do skupiny, ktorá uniesla otca miliardára Radovana Krejčířa. Unesený Lambert Krejčíř, ktorého telo sa dodnes nenašlo, údajne zomrel počas únosu na zástavu srdca.
V minulosti Bechara spolupracoval s Radovanom Krejčířom, ktorý sa trestnému stíhaniu v Česku vyhol útekom do cudziny.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona