Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

EÚ: Schôdzka ministrov zahraničných vecí sa zameria na obnovu Haiti

Brusel 24. januára (TASR) - Ministri zahraničných vecí Európskej únie sa stretnú v pondelok, aby sa dohodli na spoločnom postoji k dlhodobej rozvojovej pomoci zemetrasením zničenému Haiti ešte pred medzinárodnou darcovskou konferenciou, naplánovanou na marec.

V pondelok nemožno očakávať žiadne rozhodnutia. OSN požiadala EÚ, aby pomohla Haiti vyslaním 400 policajtov, predovšetkým z Francúzska, keďže Haiti je frankofónna krajina.

Na druhej strane Atlantického oceánu, v kanadskom Montreale sa v pondelok stretnú predstavitelia 20 krajín, aby rozplánovali koordináciu pomoci pre Haiti.

Svoju účasť na stretnutí nazvanom Priatelia Haiti už potvrdili ministri zahraničných vecí USA a Francúzska, Hillary Clintonová a Bernard Kouchner, ako aj delegáti z Argentíny, Brazílie, Čile, Peru, Uruguaja, Mexika, Kostariky, Španielska, Dominikánskej republiky, Jamajky a Japonska.

Rozsiahla medzinárodná humanitárna pomoc už smeruje do chudobnej karibskej krajiny, kde v silnom zemetrasení 7,0 stupňa prišlo o život najmenej 112.000 ľudí.

Zdroj: DPA

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt