Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Ukrajina: Hlavní rivali v prezidentských voľbách sa častovali urážkami

Kyjev 16. januára (TASR) - Hlavní rivali si pred nedeľnými ukrajinskými prezidentskými voľbami adresovali v piatok, na záver kampane, osobné urážky.

Premiérka Julia Tymošenková zosmiešňovala slabé vzdelanie opozičného lídra Viktora Janukovyča. "Naozaj nechápem, ako by si mohla európska krajina s takou intelektuálnou úrovňou...zvoliť osobu, ktorá nevie, aký je rozdiel medzi Rakúskom a Austráliou," uviedla v televíznej talk show.

Expremiér Janukovyč bránil svoje rozhodnutie odmietnuť stretnutie s Tymošenkovou v televíznej debate a obvinil ju z klamstiev. "Ja už debatujem s Tymošenkovou už päť rokov. Za tých päť rokov nepovedala ani raz pravdu - a to ani mne, ani celej krajine," vyhlásil Janukovyč, ktorý v piatok večer vystúpil na pódium po popovom koncerte na kyjevskom Námestí sv. Sofie.

Tymošenková, ktorá sa teší podpore na západe a v strede Ukrajiny, sa zamerala na útoky voči bohatým priemyselníkom stojacim za Janukovyčom. Ten zas obvinil úrady, že sa ponižujú pred Európskou úniou a Medzinárodným menovým fondom. "Tí pri moci, ako žobráci, chodia po svete a prosia o almužnu. Už máme dosť svojich susedov, našich partnerov, ktorí nás vyučujú ako žiť v našej vlastnej krajine," dodal Janukovyč.

Víťaz veľmi pravdepodobne nebude známy už po prvom kole volieb, v ktorom by musel získať nadpolovičnú väčšinu odovzdaných hlasov, preto rozhodujúci prezidentský duel je možné očakávať až o tri týždne neskôr v druhom kole 7. februára.

Zdroj: Reuters

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt