Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Benátky privítajú Nový Rok masovým bozkávaním

Rím 30. decembra (TASR) - Benátky budú Nový rok vítať masovým bozkávaním. Tisícky párov sa majú zhromaždiť na Námestí sv. Marka a pobozkať sa počas ohňostroja a hudby, ktorá sa postará o atmosféru.

Akciu organizuje taliansky producent Marco Balich, ktorý mal na zimných olympijských hrách v roku 2006 v Turíne na starosti otvárací ceremoniál. Na podobnom podujatí sa na Nový rok 2009 podieľalo približne 60.000 párov.

Tentoraz bude akciu s názvom LoVe 2010 sprevádzať zvýšený stav vodnej hladiny. Experti počítajú s tým, že voda stúpne 1. januára na úroveň 115 centimetrov nad normálnu hladinu mora. Turisti a obyvatelia Benátok, ktorí chcú Silvester osláviť v meste, si preto budú musieť obuť vysoké gumené čižmy.

Podujatie si získalo súhlas benátskeho starostu Massima Cacciariho. On sa postará o to, aby sa záujem médií na Nový rok upriamil na Benátky. Na akcii sú vítané heterosexuálne aj homosexuálne páry, ako aj transsexuáli, uistil organizátor Balich. "Chceme osviežiť imidž Benátok ako romantického mesta lásky," dodal producent.

Na Nový rok skočia niektorí odvážni Benátčania z Námestia sv. Marka aj do mora. Následne sa bude príchod roka 2010 oslavovať s vareným vínom a pečivom s klobáskami.

Zdroj: APA

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt