Aktuálne správy Späť na správy
Filipíny: Záchranné tímy pátrajú po obetiach zrážky trajektu a rybárskej lode
Thursday 24 December 2009 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Manila 24. decembra (TASR) - Najmenej 27 ľudí je nezvestných po havárii trajektu a rybárskej lode, ktoré sa dnes ráno zrazili pri filipínskom ostrove Limbones, južne od Manily.
Filipínska pobrežná stráž zatiaľ zachránila 46 ľudí. Na palube trajektu MV Catalyn B, ktorý smeroval z Manily na ostrov Mindoro, bolo 73 ľudí. Nie je ešte známe, koľko osôb sa nachádzalo na rybárskej lodi.
Rybárska loď sa krátko po zrážke potopila, záchranná a pátracia operácia stále prebieha. Príčina kolízie plavidiel nie je zrejmá, v oblasti nehlásili žiadne problémy s počasím.
Milióny obyvateľov Filipín sa pred Štedrým večerom presúvajú do svojich domovských provincií. Na Filipínach nie sú námorné nešťastia ničím nezvyčajným. Spôsobujú ich tropické búrky, zle udržiavané lode a chabé dodržiavanie bezpečnostných predpisov.
Zdroj: AP, DPA
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona