Aktuálne správy Späť na správy
Rusko: Moskovský starosta chce tvrdo zakročiť proti ďalším nepokojom
Wednesday 15 December 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Moskva 15. decembra (TASR) - Moskovský starosta Sergej Sobianin dnes vyhlásil, že polícia tvrdo zasiahne proti akýmkoľvek pokusom o rozpútanie ďalších etnických nepokojov v ruskej metropole.
"Vyzval by som horúce hlavy, aby sa nedávali vyprovokovať a nereagovali na výzvy na páchanie násilia. Polícia bude naďalej zasahovať proti násilnostiam," povedal pre televízny kanál Rossija 24.
Policajti počas dnešného dňa zatkli stovky osôb. Podľa Sobianina momentálne policajné hliadky kontrolujú situáciu v uliciach aj v mestskej hromadnej doprave.
K zatýkaniu dnes dochádzalo aj v Petrohrade, kde polícia zabránila zrážkam medzi nacionalistami a kaukazskými prisťahovalcami.
Tisíce nacionalistov rozpútali v sobotu nepokoje v blízkosti Kremľa, zamerané proti prisťahovalcom, pri ktorých utrpeli zranenia desiatky ľudí. Prezident Dmitrij Medvedev vyzval na tvrdé potrestanie organizátorov násilností, ktoré vypukli po tom, ako muž kaukazského pôvodu zastrelil futbalového fanúšika.
Medzi slovanskými Rusmi rastie nenávisť živená skutočnosťou, že v Moskve a na iných miestach Ruska pribúdajú ľudia z Kaukazu, ktorý je domovom početných etnických skupín, prevažne s islamským vierovyznaním.
Zdroj: RIA Novosti
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona