Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Mediálny mogul Alexander Lebedev chystá nadáciu Glasnosť

Berlín/Londýn 5. decembra (TASR) - Ruský mediálny mogul a finančný magnát Alexander Lebedev, ktorý je majiteľom britských periodík Independent a Evening Standard, ako aj akcionárom ruských novín Novaja gazeta, chystá zriadenie globálnej nadácie Glasnosť na podporu investigatívnej žurnalistiky.

Cieľom projektu, o ktorom by mal oficiálne informovať 9. decembra v Berlíne, budú organizácia cezhraničného rešeršovania, financovanie každoročne udeľovaného ocenenia, ako aj pôsobenie proti korupcii v celosvetovom meradle.

V samotnej Ruskej federácii sa novinári stali v ostatných rokoch opakovane terčom brutálnych útokov. V roku 2006 zastrelili atentátnici v Moskve uznávanú novinárku Novej gazety Annu Politkovskú, o dva roky neskôr zbili Michaila Beketova tak, že sa z neho stal invalid a 6. novembra tohto roku prepadli a vážne zranili Olega Kašina.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt