Aktuálne správy Späť na správy
ČR: Slovensko-český gang prepašoval do Česka desiatky samopalov
Tuesday 19 Octtber 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Praha 19. októbra (TASR) – Až 43 samopalov rôznych typov, ostreľovacie pušky s ďalekohľadmi, krátke strelné zbrane, tlmiče, ručné granáty, veľké množstvo munície, ale i nálože so semtexom prepašovala do Česka skupina dvoch slovenských a štyroch českých páchateľov. Tovar bol určený pre české podsvetie.
V Prahe o tom dnes informovali riaditeľ českého Útvaru pre odhaľovanie organizovaného zločinu Robert Šlachta a riaditeľ slovenského Úradu pre boj proti organizovanej kriminalite Peter Krajíček. K zatýkaniu došlo koncom septembra a všetkých šiesť páchateľov je vo väzbe.
Dvoch Slovákov zatkla slovenská polícia. Pri domovej prehliadke sa u nich našli tri desiatky krátkych strelných zbraní, tri samopaly, takmer 11.000 nábojov a šesť granátov.
Na stopu nebezpečnej skupiny obchodníkov so zbraňami sa českí kriminalisti dostali v januári.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona