Aktuálne správy Späť na správy
USA vyhostili tento rok rekordný počet ilegálnych prisťahovalcov
Thursday 07 Octtber 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Washington 7. októbra (TASR) - Spojené štáty americké vykázali z krajiny za posledných 12 mesiacov rekordný počet ilegálnych imigrantov. Ako dnes informovali médiá s odvolaním sa na údaje ministerky pre vnútornú bezpečnosť Janet Napolitanovej, vo fiškálnom roku 2010, ktorý sa skončil 30. septembra, vyhostili z krajiny celkovo 392.000 imigrantov.
V rovnakom období roku 2009 to bolo približne 390.000 ilegálnych prisťahovalcov.
Medzi tohtoročnými deportovanými z USA bolo vyše 195.000 kriminálnikov. Podľa údajov denníka Washington Post išlo o vyše 1000 vrahov, 45.000 kriminálnikov zapletených do obchodu s drogami a 28.000 ľudí, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu.
Ministerka zdôraznila, že vláda prezidenta Baracka tvrdo presadzuje prisťahovalecké zákony. Vyzvala Kongres, aby odsúhlasil spornú reformu týkajúcu sa imigrantov, ktorá by "vydláždila cestu" niekoľkým miliónom prisťahovalcom pre získanie občianstva USA.
Niektoré z najbezpečnejších miest USA ležia v pohraničí. Vláda nechala rozmiestniť 17.000 ochrancov hraníc, aby zabezpečili istejšie hranice na severe a juhu Spojených štátov, dodáva agentúra DPA.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona