Aktuálne správy Späť na správy
V Arménsku vyrobili najväčšiu čokoládu na svete
Saturday 11 September 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku

Jerevan 11. septembra (TASR) - Každý, kto rád konzumuje čokoládu vo veľkom množstve, by si mal v októbri rezervovať letenku do arménskeho hlavného mesta Jerevan.
Na tamojšom hlavnom námestí bude totiž rozporciovaná najväčšia tabuľka čokolády na svete s hmotnosťou 4410 kilogramov, ktorú dnes zapísali do Guinnessovej knihy rekordov.
Čokoláda obsahuje všetky prírodné zložky vrátane 70 percent kakaovej hmoty, vyrobenej z kakaových bôbov dovezených z Ghany. Tabuľka čokolády je 560 centimetrov dlhá, 275 centimetrov široká a 25 centimetrov hrubá.
Obrovskú čokoládu vyrobila firma Grand Candy pri príležitosti desiateho výročia svojho založenia. Labužníkom ju rozdelia 16. októbra.
Predchádzajúcu najväčšiu čokoládu na svete vyrobili v Taliansku v roku 2007. Vážila 3580 kilogramov.
Zdroj: AP, www.panarmenian.net
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona












