Aktuálne správy Späť na správy
ČR: 21. septembra bude veľký štrajk štátnych zamestnancov
Tuesday 31 August 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Praha 31. augusta (TASR) - České odborové zväzy naplánovali na 21. septembra štrajk pracovníkov štátnej a verejnej správy, policajtov, hasičov, ale aj zamestnancov dopravy a cestného hospodárstva.
Dátum štrajku, ktorý sa uskutoční na Palachovom námestí v Prahe, potvrdila Alena Vondrová, predsedníčka Odborového zväzu štátnych orgánov a organizácií v Česku. Uviedol to dnes portál parlamentnilisty.cz.
Do protestnej akcie sa zapoja členovia a sympatizanti odborových zväzov štátnych orgánov a organizácií, hasiči, pracovníci kultúry a ochrany prírody, školstva, zdravotníctva, civilní zamestnanci armády a členovia malých profesijných zväzov.
"Ide o úplnú väčšinu zväzov, ktoré združujú zamestnancov platených z verejných prostriedkov. Okrem toho sa pripoja aj zamestnanci dopravy a cestného hospodárstva," povedala Vondrová. Podľa jej slov sa rokuje aj s ďalšími zväzmi.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona