Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

USA: Obama v prejave o Iraku nepoužije známe slová: Misia je skončená

Washington 31. augusta (TASR) - Americký prezident Barack Obama sa v prejave o skončení úlohy bojových jednotiek v Iraku vyhne slovnému spojeniu - misia je skončená. Informovala v pondelok o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na Biely dom.

Pred siedmimi rokmi stál vtedajší americký prezident George W. Bush na palube lietadlovej lode a oznamoval koniec hlavných bojových operácií v Iraku.

Na palubnej konštrukcii bol zavesený obrovský transparent so slovami: Misia je skončená. Bushov Biely dom tento symbolický nápis hlboko oľutoval, keď sa vojna predlžovala a amerických obetí pribúdalo.

"Od nás nebudete počuť tieto slová," povedal Obamov hovorca Robert Gibbs. Dodal, že Obama bude hovoriť o tom, čo súvisí so znížením počtu amerických jednotiek a o zmene misie v Iraku.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt