Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

OSN: Vlani prišlo o život 102 humanitárnych pracovníkov

Ženeva 18. augusta (TASR) - Riziká, ktorým sa vystavujú aktéri humanitárnej pomoci, sa v uplynulých rokoch neustále zvyšovali. Iba v roku 2009 prišlo pri plnení si pracovných povinností o život na svete 102 spolupracovníkov humanitárnych organizácií.

Informovala o tom dnes, v predvečer štvrtkového Svetového dňa humanitárnej pomoci, Organizácia Spojených národov.

Organizácia Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) doplnila, že počet zavraždených, unesených alebo ťažko zranených humanitárnych pracovníkov sa vlani zvýšil oproti údajom spred desiatich rokov štvornásobne a dosiahol počet 278. Prispieva k tomu aj rastúci bezohľadný postup voči civilistom v konfliktných regiónoch.

Devätnásty augustový deň je dňom spomienky na všetky obete z radov humanitárnych pracovníkov. Tento deň vybrali za týmto účelom, pretože práve 19. augusta pred siedmimi rokmi prišlo pri útoku na sídlo OSN v Bagdade o život 22 ľudí, medzi nimi aj brazílsky vysokopostavený diplomat v službách OSN Sergio Vieira de Mello.

Zdroj: DPA

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt