Aktuálne správy Späť na správy
Taliansko: Francúza zabil pri večeri kameň padnutý z balkóna v Siene
Monday 16 August 2010 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Siena 16. augusta (TASR) - Francúzskeho úradníka, ktorý sa v talianskom meste Siena zúčastňoval známeho závodu koní Palio di Siena, zabil v nedeľu pri slávnostnej večeri kameň spadnutý z balkónového piliera na jednej z historických budov.
Ako informovala hovorkyňa miestnej polície, obeťou je 76-ročný Alain Emphoux, člen zastupiteľstva mesta Avignon, ktoré je družobným mestom Sieny.
Kameň spadol na námestíčko, na ktorom sa konala otváracia večera festivalu za účasti čestných hostí z Avignonu.
Obyvatelia toskánskeho mesta si dnes pamiatku tragicky zosnulého Francúza uctili minútou ticha. Konské preteky pokračovali dnes podľa plánu.
Siena a Avignon budúci rok oslavujú polstoročie partnerskej spolupráce.
Informovala agentúra AP.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona