Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

NRSR: Poslanci neumožnili vystúpiť v pléne predsedovi NS Š. Harabinovi

Bratislava 10. augusta (TASR) - Poslanci NR SR dnes neodsúhlasili, aby predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin vystúpil v rámci rozpravy k programovému vyhláseniu vlády. Z prítomných 134 poslancov sa za jeho vystúpenie vyjadrilo 58 zákonodarcov, proti bolo 42 a 32 sa hlasovania zdržalo.

Poslanec Smeru-SD Pavol Paška žiadal, aby sa o návrhu hlasovalo ešte raz. Vyjadril sa, že nevidí novú politickú kultúru v tom, keď poslanci neumožnia vystúpiť šéfovi NS.

Podpredseda parlamentu Pavol Hrušovský mu pripomenul, aby s novou politickou kultúrou začal od seba. Hrušovský nevidel dôvod na to, aby dal opakovane hlasovať o tom, či Harabin môže predniesť svoje pripomienky k vládnemu programu.

V týchto chvíľach na záver diskusie vystupuje predsedníčka vlády SR Iveta Radičová. Po jej vystúpení sa očakáva hlasovanie o dôvere jej kabinetu.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt