Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

KULTÚRA: Deti môžu vyhrať výlet do Bruselu, ak vytvoria plagát na tému ich práv

Bratislava 20. novembra (TASR) - Európska komisia a Generálne riaditeľstvo pre spravodlivosť, slobodu a bezpečnosť vyhlásili ďalší ročník Európskej plagátovej súťaže, tentoraz venovanej blížiacemu sa 20. výročiu podpísania Dohovoru OSN o právach dieťaťa. Dnes, v deň výročia, sa spúšťa aj oficiálna internetová stránka projektu.

Do súťaže sa môžu zapojiť deti z celej Európskej únie v dvoch vekových kategóriách, od desať do 14 rokov a od 15 do 18 rokov. Súťažné práce by sa tematicky mali dotýkať práve myšlienok zakotvených v Dohovore OSN o právach dieťaťa, ktorý v tomto roku slávi okrúhle výročie. Na výhercov čaká výlet do Bruselu spojený s prehliadkou európskych inštitúcií a stretnutie s európskym komisárom pre spravodlivosť, slobodu a bezpečnosť Jacquesom Barrotom.

Národným koordinátorom pre slovenskú časť súťaže je občianske združenie Euforion, ktoré bude mať na starosti sprostredkovanie súťaže školám, centrám voľného času a ďalším mládežníckym organizáciám. Na webstránke projektu budú zverejnené podrobné pravidlá súťaže, ako aj pokyny pre všetkých, ktorí sa chcú zúčastniť.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt