Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

POLITIKA:J. Knapp od pondelka nepracuje vo funkcii riaditeľa parlamentného úseku

Bratislava 23. júla (TASR) - Ján Knapp od pondelka (19.7.) nepôsobí na poste riaditeľa Parlamentného úseku Kancelárie Národnej rady (NR) SR. Pre TASR to potvrdila osobná tajomníčka predsedu NR SR Richarda Sulíka Táňa Tóthová.

Reagovala tak na informácie denníka Sme, podľa ktorých je Ján Knapp, ktorý mal byť 10 rokov agentom komunistickej Štátnej bezpečnosti (ŠtB), riaditeľom parlamentného úseku v Sulíkovej administratíve. "Na základe rozhodnutia vedúceho Kancelárie NR SR nepôsobí v pozícii riaditeľa parlamentného úseku, ale len ako vedúci organizačného odboru," zdôraznila Tóthová a dodala, že odbornosť tohto zamestnanca nikto nikdy nespochybnil.

Ján Knapp pracuje podľa informácií denníka Sme v parlamente od roku 1974. Agentom ŠtB sa stal v roku 1978 a s príslušníkmi tajnej polície sa naposledy stretol v decembri 1989, čiže mesiac po Nežnej revolúcii, informuje denník.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt