Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Británia: Spoločnosť BP neočakáva, že únik ropy zastaví skôr ako v auguste

Londýn 8. júla (TASR) - Ropná spoločnosť BP neočakáva, že únik ropy zo zničeného vrtu do Mexického zálivu zastaví skôr ako v auguste. Hovorkyňa BP to dnes uviedla pre tlačovú agentúru Reuters po špekuláciách v médiách, že by k zastaveniu mohlo dôjsť skôr.

Nádeje na rýchlejšie zastavenie najintenzívnejšieho úniku ropy v dejinách USA sa zvýšili po tom, čo šéf BP pre obnovu pobrežia Mexického zálivu Bob Dudley vyhlásil, že "v ideálnom svete bez zádrhov" by vrt bolo možné upchať medzi 20. a 27. júlom.

"Dudley to uviedol ako ten najlepší možný scenár v prípade, že by všetko prebiehalo úplne podľa plánu a neboli by žiadne prerušenia, ale podľa očakávania sa to stane v auguste," vysvetlila hovorkyňa spoločnosti BP so sídlom v Londýne.

Zdroj: Reuters

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt