Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

Rusko: Údajná špionážna kauza v USA nepoškodí vzťahy s Washingtonom

Moskva 30. júna (TASR) - Americké zatknutia podozrivých členov údajnej špionážnej siete, ktorá mala vykonávať špionáž pre ruskú vládu, nebude mať negatívny dopad na rusko-americké vzťahy, informovala dnes ruská agentúra Interfax.

"Očakávame že incident v súvislosti so zatknutím skupiny ľudí, podozrivých zo špionáže pre Rusko v USA, nebude negatívne vplývať na rusko-americké vzťahy," citovala agentúra nemenovaného ruského predstaviteľa.

FBI v utorok oznámila, že zatkla desať agentov, ktorí v prísnom utajení dlhodobo vykonávali v USA špionážnu činnosť v prospech Ruska. Údajná sieť agentov, pracujúcich v civilných zamestnaniach, sa snažila infiltrovať do politických kruhov. Jedenásteho údajného člena siete zadržali na Cypre.

Moskva označila obvinenia zo špionáže za nepodložené a za návrat do čias studenej vojny. Súčasne vyjadrila poľutovanie, že k nim došlo po výzvach Washingtonu na "reštartovanie" vo vzťahoch medzi oboma krajinami.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt