Aktuálne správy Späť na správy
Španielsko: Aktivisti za práva zvierat niesli Madridom zdochliny zvierat
Sunday 06 December 2009 Zväčšiť písmo | Vytlačiť stránku
Madrid 6. decembra (TASR) - Aktivisti za práva zvierat vyšli dnes do ulíc španielskeho Madridu pri príležitosti Medzinárodného dňa práv zvierat, ktorý bude 10. decembra.
Demonštranti niesli zdochliny 100 zvierat, ktoré získali z jatiek, kožušinových, hydinových a prasacích fariem. Hovorkyňa organizácie Animal Equality Sharon Nunezová uviedla, že členovia skupiny niesli pozostatky sliepok, mačiek, líšok, noriek a prasiat, aby upriamili pozornosť na násilie páchané na zvieratách.
Zároveň dodala, že protestujúci chceli zvýšiť environmentálne povedomie v predvečer summitu OSN o klimatických zmenách v Kodani, kde sa stretnú svetoví lídri.
Zdroj: AP
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona