Portál Slovákov
v Británii

Podujatia

Popis:

Príbeh nespútanej andalúzskej Cigánky a vojaka Dona Josého, ktorý poznáme z literárnej predlohy francúzskeho spisovateľa Prospera Mériméeho, príde v podaní Slovenského Divadla Tanca priamo k Vám od Londýna.
Carmen robím aj preto, že je to emotívne predstavenie. Milujem emotívne predstavenia!“ hovorí Ďurovčík. 

Lovestory s tragickým koncom zasadil do neidentifikovateľného prostredia – nebude sa hrať na to, že je v Španielsku, ani na to, že je na Slovensku. Bude to pohybová a filozofická štylizácia. Ďurovčík chce novým spôsobom ukázať šialene zamilovaného muža, ktorý pre lásku dokáže urobiť všetko, a ženu, ktorá je navonok príťažlivá, vo vnútri možno vypočítavá a chladná a dokáže sa každý deň zaľúbiť do iného.

Carmen Jána Ďurovčíka je iná už len tým, že ju naštudoval pre Slovenské divadlo tanca. Opäť podáva tému formou totálneho divadla, kde emóciu sprostredkúva jednota hudobného, tanečného a činoherného prejavu. „Režírujem ako choreograf a k choreografii pristupujem ako režisér,“ tvrdí. „Veľmi mi záleží na zrozumiteľnosti vzťahov.“ Autor si ctí pôvodné libreto, vychádza zo Ščedrina a Bizeta. Zachováva základnú dejovú líniu, konanie postáv, ako ho poznáme, ale zároveň bohato parafrázuje. Využíva priestor na vlastné interpretácie. 

V Carmen sa predstavia najlepší tanečníci súčasnej slovenskej scény, hlavné roly stvárnia Silvia Beláková v alternácii s Vierou Bielikovou a Ivan Martiš. 

Nevšedný zážitok ponúkne aj postava Escamilla v podaní sólistu Lúčnice Filipa Takáča. Svoju escamillovskú rolu tancuje „po slovensky“. V Carmen Slovenského divadla tanca sa objavia prvky domáceho folklóru, zďaleka to však nebude folklórne predstavenie. „Viac povedať nemôžem, ale určite budete prekvapení,“ sľubuje autor.

Copyright © 2022 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt