Portál Slovákov
v Británii

Aktuálne správy Späť na správy

USA: Slováci a Česi v Los Angeles oslávia príchod roka 2010 spoločne

Los Angeles 31. decembra (TASR) – Slovenská a česká komunita v kalifornskom meste Los Angeles plánuje osláviť príchod roka 2010 na spoločnej Silvestrovskej zábave. Podávať sa bude české pivo a večera musí prejsť testom krajanov.

"Toto je jediná takáto party v Los Angeles", uviedol pre TASR jej hlavný organizátor John Vostenak. Na podujatie sa predalo už okolo 130 lístkov, čo sa blíži k naplneniu maximálnej kapacity sály. "Okolo 20 percent ľudí vždy príde bez lístka, až priamo na akciu," skonštatoval Vostenak, ktorý podobné podujatia pre komunitu Čechov a Slovákov organizuje už vyše 10 rokov.

Na česko-slovenských silvestrovských stoloch v štvrti Monrovia nebude chýbať čapované plzenské pivo, kuracie a hovädzie mäso a samozrejme šampanské. Večeru budú síce variť americkí kuchári, ale ešte pred samotným podávaním ju budú Slováci a Česi testovať a prispôsobovať chuťovým pohárikom krajanov. Na tanečný parket budú počas celej noci lákať české a slovenské hity.

Podujatie organizuje Asociácia českých a slovenských profesionálov v Los Angeles. Ďalšie silvestrovské podujatia krajanov v Spojených štátoch amerických sa uskutočnia aj v New Yorku a v Bostone.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Späť na správy

Copyright © 2025 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt