Portál Slovákov
v Británii

Užitočné web adresy

Užitočné web adresy v Anglicku - Veľkej Británii

Zoznam užitočných webových liniek na rôzne atrakcie, galérie, múzeá, festivaly, nočné kluby, divadlá, inštitúcie, kiná  a zábavné parky, ktoré môžete navštívit vo Veľkej Británii.


Obsah článku:


Art Galleries - Galérie umenia

Aberdeen Art Gallery - www.aagm.co.uk
Birmingham Museum & Art Gallery - www.birmingham.gov.uk/bmag
City Art Gallery, Southampton - www.southampton.gov.uk/leisure/arts
Courtauld Insitute - www.courtauld.ac.uk
Hatton Gallery, Newcastle-upon-Tyne - www.ncl.ac.uk/hatton
Hayward Gallery - www.hayward-gallery.org.uk
Ikon Gallery, Birmingham - www.ikon-gallery.co.uk
National Gallery - www.nationalgallery.org.uk
National Museums & Galleries of Wales - www.nmgw.ac.uk
National Portrait Gallery - www.npg.org.uk
Photographers' Gallery - www.photonet.org.uk
Royal Academy - www.royalacademy.org.uk
Tate Gallery - www.tate.org.uk
Tate Gallery, St Ives - www.tate.org.uk/stives
Whitworth Art Gallery, Manchaster - www.whitworth.man.ac.uk
York City Art Gallery - www.york.gov.uk/heritage/museums

 

Ballet - Balet

Birmingham Royal Ballet - www.brb.org.uk
English National Ballet - www.ballet.org.uk
Northern Ballet Theatre - www.northernballettheatre.co.uk
Royal Ballet - www.roh.org.uk
Sadlers Wells - www.sadlerswells.com
Scottish Ballet - www.scottishballet.co.uk

 

Cinemas - Kiná

ABC Cinemas - www.abccinemas.co.uk
Apollo - www.apollocinemas.com
Caledonian - www.caledoniancinemas.co.uk
Cineworld - www.cineworld.co.uk
Empire - www.empireonline.com
Imax - www.imax.com
Odeon - www.odeon.co.uk
Pathé - www.pathe.co.uk
Picture House Cinemas - www.picturehouses.co.uk
Screen Cinemas - www.screencinemas.co.uk
Showcase Cinemas - www.showcasecinemas.co.uk

 

Comedy - Komédia

BBC Comedy Zone - www.bbc.co.uk/comedy
Comedy Store - www.thecomedystore.co.uk
Comic Relief - www.comicrelief.com
Dilbert - www.dilbert.com
Monty Python Online - www.pythonline.com


Events/Festivals - Podujatia/Festivaly

Booker Prize - www.themanbookerprize.com
Buxton Festival - www.buxtonfestival.co.uk
City of London Festival - www.colf.org
Crufts Dog Show - www.crufts.org.uk
Edinburgh Festival - www.edinburghfestivals.co.uk
Edinburgh Fringe Festival - www.edfringe.com
Glasgow International Jazz Festival - www.jazzfest.co.uk
Glastonbury Festival - www.glastonburyfestivals.co.uk
Glyndebourne - www.glyndebourne.com
Grosvenor House Art & Antiques Fair - www.grosvenor-antiquesfair.co.uk
Henley Fetival - www.henley-festival.co.uk
Ideal Home Exhibition - www.idealhomeshow.co.uk
International Festival of Chocolate - www.chocfest.com
International Music Eisteddfor - www.llangollen2010.co.uk
Lichfield Festival - www.lichfieldfestival.org
London Fashion Week - www.londonfashionweek.co.uk
London Film Festival - www.bfi.org.uk/lff/
Lord Mayor's Show - www.lordmayorsshow.org
Millennium Experience - www.theo2.co.uk
Montreux Jazz Festival - www.montreuxjazz.com
Motor Show - www.britishmotorshow.co.uk
Music Festivals UK - www.efestivals.co.uk
Music Festivals USA - www.festivals.com
Notting Hill Carnival - www.nottinghillcarnival.org.uk
The Mayor's Thames Festival - www.thamesfestival.org
Promenade Concerts - www.bbc.co.uk/proms/
Womad - www.womad.org

 

Magazine & Websites - Magazíny a webové stránky

Amateur Stage - www.uktw.co.uk/amstage
BBC Music - www.bbcworldwide.com/musicmagazine
Casting Weekly  - www.ndirect.co.uk/
International Movie Database - www.imdb.com
Media Week - www.mediaweek.co.uk
Music Week - www.dotmusic.com
New Musical Express - www.nme.com
Radio Times - www.radiotimes.co.uk
Smash Hits - www.c3.vmg.co.uk
The Stage - www.thestage.co.uk
Theatre - www.uktw.co.uk/theatremag
Time Out - www.timeout.com
TV Times - www.tvtimes.co.uk
Variety - www.variety.com

Museums - Múzeá

Ashmolean Museum - www.ashmol.ox.ac.uk
Bank of England Museum - www.bankofengland.co.uk
Barbican Centre - www.barbican.org.uk
Bass Museum - www.bass-museum.com
Beamish Open Air Museum - www.merlins.demon.co.uk/beamish
Birmingham & Midland Transport Museum - www.solnet.co.uk/bammot
Black Country Living Museum - www.bclm.co.uk
Bletchley Park - www.bletchleypark.org.uk
Bristol City Museum & Art Gallery - www.bristol-city.gov.uk/cgi-bin
British Lawnmower Museum - www.dspace.dial.pipex.com/town/square/gf86
British Museum - www.british-museum.ac.uk
British National Space Centre - www.bnsc.gov.uk
British Road Transport Museum - www.mbrt.co.uk
Cabinet War Rooms - www.iwm.org.uk/cabinet.htm
Design Museum - www.southwark.gov.uk/tourism
Dover Museum - www.doveruk.com/museum
Freud Museum - www.freud.org.uk
Geffrey Museum - www.geffrye-museum.org.uk
Gracie Fields Museum - www.rochdale.gov.uk/gracie
Grampian Transport Museum - www.craigandsuttar.co.uk/gtm
HMS Belfast - www.iwm.org.uk/belfast.htm
HMS Victory - www.flagship.org.uk
HMS Warrior - www.flagship.org.uk/HMSWarrior1860.htm
Horniman Museum - www.horniman.demon.co.uk
Hunterian Glasgow Museum - www.gla.ac.uk/museum
Imperial War - www.iwm.org.uk
Ironbridge Museum Trust, Telford - www.ironbridge.org.uk
Jewish Museum - www.jewmusm.ort.org
London Toy & Model Museum - www.londontoy.com
London Transport Museum - www.ltmuseum.co.uk
Manchester Museum - www.mcc.ac.uk/museum
Manchester Museum of Science & Industry - www.msim.org.uk
Mary Rose - www.flagship.org.uk
Museum of Costume - www.museumofcostume.co.uk
Museum of London - www.museum-london.org.uk
Museum of Scotland - www.museum.scotland.net
Museum of the Moving Image - www.bfi.org.uk/museum
Museum of the Royal College of Surgeons - www.rcseng.ac.uk/public/museums.htm
Museums of the Potteries - www.stoke.gov.uk/museums
National Army Museum - www.national-army-museum
Natioan Coal Mining Museum - www.clanvis.com/coalmine
National Maritime Museum - www.nmm.ac.uk
National Museum of Photography, Film & TV - www.nmsi.ac.uk/nmpft
National Museums & Galleries on Merseyside - www.nmgm.org.uk
National Musuems of Scotland - www.nms.ac.uk
National Railway Museum - www.nmsi.ac.uk/nrm
National Tramway Museum - www.tramway.co.uk
Natural History Museum - www.nhm.ac.uk
Pitt Rivers Museum, Oxford - www.unit.ox.ac.uk/departments/prm
Potteries Museum & Art Gallery - www.stoke.gov.uk/museums/pmag
Royal Airforce Museum - www.rafmuseum.org.uk
Royal Albert Memorial Museum & Art Gallery, Exeter - www.exeter.gov.uk/tourism
Royal Armouries Museum, Leeds - www.armouries.org.uk
Royal Naval Museum - www.flagship.org.uk/RNM.htm
Royal Ulster Constabulary Museum, Belfast - www.ruc.police.uk
Science Museum - www.nmsi.ac.uk
Shetland Museum - www.shetland-museum.org.uk
Sir John Soane's Museum - www.soane.org
Spitfire & Hurricane Memorial - www.spitfire-museum.com
Victoria & Albert - www.wam.ac.uk
Wordsworth Museum - www.wordsworth.org.uk

 

Nightclubs - Nočné kluby

Jazz Café - www.jazzcafe.co.uk
Ministry of Sound - www.ministryofsound.com
Roadhouse - www.roadhouse.co.uk
Ronnie Scotts - www.ronniescotts.co.uk
Scala - www.scala-london.co.uk
Stringfellows - www.stringfellows.co.uk
UK Clubs - www.ukclubculture.com

 

Parks & Gardens - Parky a Záhrady

Kew Gardens - www.kew.org
Royal Parks London - www.royalparks.org.uk

 

Orchestra - Orchester

Association of British Orchestra - www.abo.org.uk
City of Brimingham Symphony - www.cbso.co.uk
Liverpool Philharmonic - www.liverpoolphil.com
London Philharmonic - www.lpo.co.uk
London Symphony - www.lso.co.uk
National Association of Youth Orchestra - www.nayo.org.uk
Philharmonia - www.philharmonia.co.uk
Royal Philharmonic - www.rpo.co.uk

 

Theatre - Divadlá

Open Air Theatre Regent's Park - www.openairtheatre.org
Royal Court Theatre - www.royalcourttheatre.com
Royal National Theatre - www.nationaltheatre.org.uk
Royal Shakespeare Company Theatre - www.rsc.org.uk
Sadlers Wells - www.sadlerswells.com
Shakespeare's Globe - www.shakespeares-globe.org

 

Theme Parks - Zábavné parky

Adventure Island - www.adventureisland.co.uk
Alton Towers - www.altontowers.com
Blackpool Pleasure Beach - www.blackpoolpleasurebeach.com
Blackpool Tower - www.theblackpooltower.co.uk
Great Yarmouth Pleasure Beach - www.pleasure-beach.co.uk
Legoland - www.legoland.co.uk
Lightwater Valley - www.lightwatervalley.co.uk
Louden Castle - www.loudouncastle-online.co.uk
Thorpe Park - www.thorpepark.com

 

Tourist Attractions - Turistické atrakcie

10 Downing Street - www.number-10.gov.uk
Albert Dock - www.merseyworld.com/albert
Althorp - www.althorp.com
BBC Experience - www.bbc.co.uk/experience
Beconscot - www.beconscot.org.uk
Blue Badge Guides - www.lonwalk.ndirect.co.uk
Buckingham Palace - www.royal.gov.uk/palaces/bp.htm
Cadbury World - www.cadbury.co.uk/cadworld
Cutty Sark - www.cuttysark.org.uk
Deep Sea World - www.deepseaworld.com
Dundas Castle - www.dundascastle.co.uk
Fountains Abbey - www.fountainsabbey.org.uk
Hadrian's Wall - www.northumbria-tourist-board.org.uk/hadrian
Hall of Fame - www.hall-of-fame.co.uk
Historic Royal Palaces - www.hrp.org.uk
Houses of Parliament - www.parliament.uk
Jorvick Viking Centre - www.jorvick-viking-centre.co.uk
Kew Gardens - www.rbkew.org.uk
Lake District - www.uk-north.com
Leeds Castle - www.leeds-castle.co.uk
London Aquarium - www.londonaquarium.co.uk
Millennium Bridge - www.mbridge.ft.com
Original Bus Tour Company - www.theoriginaltour.com
Powderham Castle - www.powderham.co.uk
St Paul's Cathedral - www.stpaul.london.anglican.org
Towe of London - www.camelot-group.com/tower
Warwick Castle - www.warwick-castle.co.uk
Westminster Abbey - www.westminster-abbey.org
Windsor Castle - www.royal.gov.uk/palaces/windsor.htm

 

Tickets - Lístky

BBC Ticket Unit - www.bbc.co.uk/tickets
Global Tickets - www.globaltickets.com
Lashmars - www.reallyuseful.com
London Theatre Booking - www.londontheatrebookings.com
Ticketmaster - www.ticketmaster.co.uk
Ticketweb - www.ticketweb.co.uk
West End Theatre Booking - www.uktickets.co.uk

 

Video - Videá

Blockbuster - www.blockbuster.co.uk
Odeon Videostore - www.odeondirect.co.uk

 

Zdroj: The Incredibly Indispensable Web Directory by C. & B. Zietman

 

Váš email:
Email Vášho priateľa:
Vaše meno:
Overovací kód:
Pre zobrazenie nového kódu stlačte F5.

Copyright © 2017 SlovakCentre. Všetky práva vyhradené, prevádzkuje mediaTOP

Hore / O nás / Registrácia / Reklama / Kontakt