Právne rady ohľadne zamestnania

Príspevok č.: 16 | 09.02.2010 00:02peter

Dobry den.

Potreboval by som pravnu radu ohladne zamestnania. Bol by som vam velmi zaviazany ak by ste mi vedeli poradit niekoho kto taketo sluzby poskytuje pre slovakov v uk.

Viem ze v irsku taketo poradenstvo velmi intenzivne poskytuje tamojsie slovenske centrum, tak ak existuje nieco podobne aj tu, dajte mi prosim vediet.

Vopred dakujem.

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 17 | 09.02.2010 00:04admin

Reakcia na príspevok č.: 16

Dobry den,

odporucame Vam clanok na nase stranke Slovenskeho centra - Prava Zamestnanca

http://www.slovenskecentrum.sk/page/192/prava-zamestnanca#left

Taktiez tam najdete rozne linky pomoci ako aj telefonne cislo 0800 917 2368, na ktorej by ste sa mali dohovorit aj po slovensky.

Prajem vela stastia.

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 33 | 22.06.2010 18:18peter

Dobry den,

prosim vas o pomoc pri vzniknutej situácii. V mesiaci marec som odisiel z UK na dovolenku na Slovensko, pocas nej som mal uraz 10.4.2010 s dolhou dobou liecenia,takze som sa nemohol vratit do UK. Cez socialnu poistovnu na slovensku som zaslal potrebne dokumenty zamestnavatelovi,ohladom vzniku naroku na sick pay.6.5.2010 som zaslal email,aby ma kontaktovali a zdovodnili mi ich neinformovanie v danej veci. Od kolegov som sa dozvedel,ze agentura konci svoju posobnost 6.6.2010 na co ma ziadnou formou zamestnavatel neupovedomil. Dokonca mi nepreplatili ani ostavajucu dovolenku, o ktorej zostatku doposial neviem.

Prosim poradte mi.

Za akukolvek odozvu z Vasej strany vopred dakujem.

Ivan

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 34 | 22.06.2010 18:20admin

Reakcia na príspevok č.: 33

Pozdravujem,

odporucam si precitat nas clanok o pravach zamestnanca na nasej stranke ako aj dalsie suvisiace clanky

http://www.slovenskecentrum.sk/sk/page/192/prava-zamestnanca#left


Pomocná telefónna linka pre práva týkajúce sa práce a odmeňovania

Pomocná telefónna linka pre práva týkajúce sa práce a odmeňovania je 0800 917 2368

Online formulár pre otázky

Na pomocnú telefónnu linku pre práva týkajúce sa práce a odmeňovania sa môžete obrátiť o pomoc v týchto oblastiach:

    * Celoštátna minimálna mzda.
    * Práca v poľnohospodárstve.
    * Práca prostredníctvom personálnej agentúry.
    * Obmedzenia týkajúce sa pracovného času.
    * Práca prostredníctvom sprostredkovateľa práce (gangmaster).

Na tejto pomocnej telefónnej linke možno hovoriť vo viac než 100 jazykoch sveta vrátane slovenčiny.

Otázky jej možno poslať aj pomocou online formulára.

S pozdravom

Redakcia

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku
Práca vo Veľkej Británii » Pracovné podmienky v Británii » Právne rady ohľadne zamestnania1 |