Formular E104

Príspevok č.: 64 | 07.03.2011 12:18hana

Ahojte vsetci.

Potrebujem pomoc. Zijem tu v Uk uz od 2003 a potrebujem uzatvorit slovensku poistovnu na Slovensku. Na to potrebujem formular E104. Viete mi poradit odkial tento formular ziskat alebo kde ho vytlacit a poslat. Volala som na slovensku ambasadu tu v Londine a mozem vam povedat ze to su taky pomocny slovaci ze Anglicania su zlato oproti nam. Ty neviedia absolutne nic a ani vam neporadia. Jeden mi prave povedal ze nevie aby som isla na internet alebo na postu. Zaco su plateni to neviem ale budem velmi vdacna ak mi niekto pomoze. Velmi pekne dakujem. Hana

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 68 | 24.03.2011 01:24la puerta

Reakcia na príspevok č.: 64

ja s tym skusenosti nemam ale skus sa opytat v job centre

 

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 69 | 24.03.2011 01:41la puerta

ahojte rada by som sa podelila o skusenosti ludi so slovenskou ambasadou po prijati britskeho obcianstva.

dostala som britske obcianstvo. na druhy den som volala na slovensku ambasadu co treba robit. Tam mi lady povedala, ze treba ihned prist lebo inak platim pokutu. A povedala mi aj, ze som mala prist v den ked som dostala britske obcianstvo. Co je uplna hlupost, kedze zijem v skotsku a obcianstvo som dostala o tretej poobede. tiez povedala , ze mam prist osobne lebo treba podpisat nejake papiere.

Zohnala som si letenky a hned na druhy den som sla na slovensku ambasadu. Tam som sa lady za okienkom pozdravila a dala som jej slovensky pas. Ona sa ani neodzdravila len povedala: 'potrebujem britsky pas'. Ja som jej povedala , ze britske obcianstvo som ziskala pred dvomi dnami , vybavenie pasu trva 6 tyzdnov, je teda nemozne aby som ho mala a lady v telefone povedala, ze treba ihned prist tak som tu.

ani ma nenechala poriadne dohovorit a iba povedala : 'potrebujem britsky pas' tak som sa otocila k nej chrbtom bez pozdravu a odisla. teraz im pas a obcianku posielam postou. Ak odo mna budu chciet podpisat papier , budu mi musiet preplatit moju prvu cestu , za ktoru som vyhodila zbytocne peniaze (hoci aspon shoping som spravila v londyne a nasla nohavice ktore som hladala dlho), a prislubit, ze sa uz naucili slusnemu spravaniu.  

ak niekto v nedavnej dobe ziskal britske obcianstvo alebo aj ine zahranicne, rada by som poznala vase skusenosti. Dakujem

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 121 | 22.02.2012 21:55jana

Reakcia na príspevok č.: 64

Ahoj Hana

Prosim ta o pomoc. Neviem ci som spravne pochopila tvoj prispevok ale ja potrebujem poradit. Mam dceru ktora zije v UK. Po skonceni VS  ostala zit v Anglicku ale kedze na slovensku mala zdravotne poistenie vo VsZP potrebuje sa odhlasit. A tu sa zacina byrokraticky prooblem slovenska. My rodicia zijeme v USA takze v podstate doma na SK nema nikoho.Poslala potvrdenie o ukonceni skoly a tiez kopiu zdravotnej karticky na Slovensko sesternici a prooblem je na svete. Nestaci to nebude to take jednoduche ,sesternica nema splnomocnenie a proste hladaju preco to neurobit. No neviem teraz ma kupit letenku a letiet na sk aby to dala do poriadku> v USA sa vsetko a to vravim vsetko bez prooblemov vybavuje po telefone ja ani neviem kde vlastne moja poistovna a USA sidli zavolam poviem co treba posli my papiere a je vybavene.  Ake mas ty skusenosti ked dcera pojde na ambasadu mloze sa odhlasit cez ambasadu ze da potrebn kopie a nech to riesia za nu sak od toho su ze maju pomahat alebo ako si to riesila ak si mala podobny prooblem ty. prosim daj vediet na adresu  janabalog@juno.com

dakujem a pozdravujem

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 122 | 03.03.2012 09:23ladislavko

patranie

Dobrý deň, nestretol z Vás niekto p. Petera Kvaka z Michaloviec? Nemáme na neho žiadný kontakt od r. 2007. Hľadali sme ho aj cez Č.K. a žiadne správy. Ak by niekto niečo vedel, budem veľmi vďačný. Ladislav

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 218 | 29.06.2021 14:27jugen

PRE ZAMESTNANÝCH, ŽIVNOSTNÍKOV, DÔCHODCOV, RAKÚSKE OPATROVATEĽKY

= NA ČOKOĽVEK - BEZ ÚČELU / do 30.000 € 

= NA VYPLATENIE NEVÝHODNÝCH PÔŽIČIEK / do 99.000 € 

= BEZ ZALOŽENIA NEHNUTEĽNOSTÍ 

= BEZ SPOLUDLŽNÍKA = ŽIADOSŤ Z POHODLIA DOMOVA / POSÚDENIE DO 24 HOD 

= JE LEN NA VÁS, AKO DLHO BUDETE FINANČNÉ PROSTRIEDKY VYUŽÍVAŤ 

= MOŽNOSŤ PREDČASNÉHO SPLATENIA ZADARMO ! 

===== Celé SR ... 

=== Kontakt:  bisnessnova@gmail.com

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku