Máme doma malého angličana

Príspevok č.: 56 | 15.12.2010 14:08ReDfOxX

Dobrý deň.

Bývame na juhovýchode Anglicka v Gravesende a pred troma týždňami sa nám narodil synček. Ja i moja manželka sme Slováci so slovenskými pasmi a tak by sme ho chceli koncom januára ísť ukázať rodine na Slovensku. Včera sme ho boli zaregistrovať a bol nám vydaný aj rodný list. Zároveň nám bolo povedané, že ak chceme vycestovať musíme pre nášho nového člena rodiny vybaviť pas. A keďže je oficiálne angličan tak samozrejme anglický.

Chcel by som sa preto informovať, či s tým má už niekto skúsenosti a vedel by poradiť čo všetko potrebujeme pre bezproblémový odchod na Slovensko a návrat z neho späť do UK mať a vybaviť. Prípadne kde tieto informácie môžme získať.

Za rady a postrehy vopred pekne ďakujeme.

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 58 | 23.01.2011 17:41steph

Reakcia na príspevok č.: 56

Ahoj. My sme to skusali pred 3 rokmi z tym pasom. Bolo nam povedane,ze na angl.pas ma narok dieta ak je tu uz 5 rokov,inac je stale slovak tak ako rodicia. Ked ho chcete dat registrovat skus pozriet tuto stranku,a tam najdes skoro vsetko. www.MZV.SK, alebo hladaj embasadu slovensku v anglicku,este by mala tato str.fubgovat.

Inac,aj my mame tu vela priatelov slovakov,ale ani jeden ti nepovie uplne presne ako sa to robi,alebo ako to funguje. 

Tak zelam vela  trpezlivosti,lebo tam na ambasade jej vela nemaju. Iva

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 96 | 20.11.2011 20:41cuco

<html />Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 112 | 31.01.2012 22:29scharlott19

Ahoj,   hľadám niekoho na pokec prípadne na   kus reči pri káve v okolí  Strood, Chatham, Rochester, Maidstone

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 113 | 31.01.2012 22:34scharlott19

Ahoj,   rada by som sa  spoznala s touto rodinkou.  Dúfam, že aj po roku sú ešte v UK.  Ako by som sa s nimi mohla skontaktovať?  ďakujem

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 118 | 16.02.2012 19:16nadia317

Reakcia na príspevok č.: 112

Cau, ja byvam v Chathame blizko Walderslade. Mam dve deti 7 a 5. Rada sa stretnem na pokec. Ak chces tak sa ozvi na moju email nadiagorham@gmail.com

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 130 | 27.04.2012 14:24Dodass

Dobry den,

sme mlady par zacinajuci zit v anglicku konkretne Andover chcel by som sa spytat a zaroven aj poprosit o par rad ako to tu vsetko chodi co sa tyka zdravotnictva co je potrebne myslim tym co sa tyka poistenia ake mame prava a pod.. Planujeme si tu zalozit rodinu a tak by som bol radsej keby sme tu nasli nejaky par ktory tu uz ma nejake dieta aby sme vedeli presnejsie informacie vopred dakujem

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 135 | 31.05.2012 19:26rodinka

Reakcia na príspevok č.: 58

Ahojte.

Aj my sme zistovali ohladom tohoto. Je to presne tak ako pisete.

Tato informacia by mohla tiez niekomu pomoct.Narok na anglicky pas ma Vase dieta iba v pripade, ze sa Vam narodilo v case ked v Uk zijete 5 alebo viac rokov. Alebo ako pise Iva musi tu zit viac ako 5r

Staci zavolat na cislo 03002220000.

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku

Príspevok č.: 137 | 27.07.2012 19:00angiie

Reakcia na príspevok č.: 56

Preco si niekto mysli ,ze ked dieta sa mu narodi v anglicku tak automaticky je anglican,alebo v inom state tak je automaticky clen statu? Vsak to nikde na svete takto nefunguje.Ma slovenskych rodicov tak je slovak .Taketo veci BUDUCI rodicia musia vediet ked chodili do skoly.Vsak kazdy sa to ucil,uci  a bude ucit.

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku
Život vo Veľkej Británii » Zakladám si rodinu » Máme doma malého angličana1 |