Ako zacat?

Príspevok č.: 97 | 23.11.2011 00:37janer

Prajem pekny vecer,

 

v hlave mam tolko otazok ze neviem kde zacat...

S mojou priatelkou a jej psikom sa chystame v januari 2012 vycestovat do VB za pracou.

Uz par dni si tu citam vela zaujimavich clankov co a ako, ale stale mam v hlave chaos.

Vobec nevieme ci si mame najst najprv byvanie v niakom meste a potom pracu alebo naopak.

Hlavne sa bojime toho zaciatku kedze priatelka vie anglicky zaklady a ja anglicky ako tak rozumiem ale odpovedat je uz horsie ale rukami nohami sa niak dorozumiem no nie vzdy.

Najradsej by som bol keby nam niaky slovak co uz vie dobre po anglicky pomohol s vybavenim dolezitych veci, ale to sa tazko hlada niekto, ked este sami nevieme do akeho mesta pojdeme ze :)

Ako som pocul tak so psom uz od noveho roka nebudu take problemy ako su teraz ... 6 mesacna karantena, testy... 

Nebude tazke najst byvanie kde povolia aj psa ? (mala civava)

Najradsej by sme si prenajali vlastny byt, a to asi cez niaku realitku vo VB ze? no ale kde zatial byvat kym si najdeme svoje byvanie? 

Pracu hladat vo VB ci este na slovensku ? viem ze zamestnavatelia maju radsej ked sa vidia osobne s uchadzacom, no ale bojim sa toho ze sa s nim nedorozumiem.

Nieje lepsie chodit zo zaciatku este aj na niaky kurz anglictiny? mate niake skusenosti ?

Proste mam teraz v hlave same otazky a je to na dlhsie no budem rad ak mi aspon na toto odpoveite a pomozete :) 

 

vopred dakujem

 

s pozdravom

 

Ján Majerník

Registrujte sa alebo sa Prihláste pre pridanie príspevku